Breaking News
Loading...
poniedziałek, 25 listopada 2013

I znowu na początku kilka słów pochwalnych dla Was, Kochane Mamy! Dziękujemy, że z nami jesteście, dziękujemy, że wybaczacie drobne wpadki, dziękujemy za pomysły i inspiracje, których u Was pełno! 

Tchniecie w nas ducha nowych pomysłów, do tego stopnia, że ciężko zasnąć w nocy, ciężko usiedzieć w jednym miejscu. 

Ok, czas na małe podsumowanko, zobaczcie, co wymyśliłyście w tym jakże owocnym tygodniu:

Dzieci 0-6

 1. http://zmianaperspektywy.pl/akcja-rozwijanie-przez-zabawe/ co zrobić, żeby nielubiane przez malucha skarpetki mogły się stać świetnym bohaterem zabaw.
 2. http://280dni.com/samo_sie-tydzien-trzeci/ Filipek i zdecydowanie najbardziej uwielbiane paluszki.
 3. http://edufigle.blog.pl/2013/11/23/niemowlak-lubi-i-nie-lubi-projekt-samo_sie/ i kolejna relacja, tym razem z ulubionych i nieulubionych rzeczy Franka.
 4. http://rudymspojrzeniemnaswiat.blogx.pl/2013/11/24/igi-lubi-igi-nie-lubi-tydzien-3/ Sympatie i antypatie Igiego.

Dzieci 6-12
 1. http://swiadomerodzicielstwo.wordpress.com/2013/11/20/projekt-samo_sie-papuguje-wszystkich-wkolo/ powtarzanie uderzeń, dźwięków, gestów (i nie tylko) w wykonaniu małej Ali
 2. http://matka-pod-napieciem.blogspot.com/2013/11/projekt-samosie-tydzien-3.html jęzor na wierzchu i naśladowanie dźwięków Mani
 3. http://gruszkawkompot.blogspot.com/2013/11/niech-gra-muzyka.html nowy muzyczny artysta, czyli rośnie Mozart!
 4. http://swiatszymka.blogspot.com/2013/11/samosie.html Szymek naśladuje dźwięki wszystkich wkoło.
 5. http://mamania1.blogspot.com/2013/11/projekt-samo-sie-papuguje-wszystkoch-w.html aż pięć zabaw przedstawiła nam Milenka z mamą.
 6. http://marny-puch.blogspot.com/2013/11/samosie-iii-tydzien-papuguje-wszystkich.html Buzia w natarciu, czyli wytykam język i kłapię buzią.
 7. http://ononaono.blogspot.com/2013/11/samo-sie-vol-3.html Karolina, sypanie, papierowe kule i inne.
 8. http://humahuppa.blogspot.com/2013/11/humiszak-i-papugi.html zabawy przy lustrze, czytanie z efektami dźwiękowymi, kanciopapuga i zabawy z tatą.

Podsumowanie:

Trudne zadanie w tym tygodniu, zarówno dla pierwszej i drugiej grupy mam, zdajemy sobie sprawę. Mamy młodszych maluszków miały nie lada wyzwanie, bo tym razem nie chodziło o kreatywną zabawę ze szkrabem, ale zatrzymanie się na chwilę, zastanowienie się – jakim dzieckiem jest mój syn/córka, co lubi, czego nie lubi. Preferencje jasno się wyklarowały w tych wpisach. Papugowanie straszaków przyniosło za to sporo frajdy. Lusterka, zabawki, dźwięki i naśladowanie ruchów rodziców – kolejny krok ku samodzielności. Samosiowej samodzielności. :)


Dziękujemy naszym stałym Mamusiom i witamy nowe! Zachęcamy do przeczytania regulaminu Konkursu, polubienia fb Sponsorów i obejrzenia nagród! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz