Breaking News
Loading...
poniedziałek, 18 listopada 2013

Kolejny etap za nami, czas pędzi w zawrotnym tempie. W tym tygodniu razem z naszymi kochanymi dziećmi realizowałyśmy tematy:

 • dla dzieci do 6-go miesiąca - pamiątka z dzieciństwa, 
 • powyżej 6-go miesiąca - za rączkę, za nóżkę. 
Oto nasze "małe" podsumowanie:

Dzieci 0-6, czyli "Pamiątka z dzieciństwa":
 1. http://kobieta-mzik.blogspot.com/2013/11/projekt-samo-etap-drugi.html Specjalne pudełko pamiątkowe i skarby w środku.
 2. http://280dni.com/pamiatka-z-dziecinstwa/ Pudełko pamiątek Filipa.
 3. http://zmianaperspektywy.pl/akcja-rozwijanie-przez-zabawe/ Monika z bloga Zmiana Perspektywy prezentuje nam galerię ulubionych zabawek Marcelinki.


Dzieci 6-12, czyli "Za rączkę, za nóżkę".
 1. http://mamania1.blogspot.com/2013/11/projekt-samo-sie-za-raczke-za-nozke.html Uczymy się myć rączki, łapiemy guziczki i ściągamy koraliki z nóżki.
 2. http://matka-pod-napieciem.blogspot.com/2013/11/projekt-samosie-tydzien-2.html „Rączki robią klap, klap, klap...” i inne zabawy rączkami i nóżkami w wykonaniu małej Mańki.
 3. http://ilikeaprill.blogspot.co.uk/2013/11/samosie-tydzien-drugi-za-raczke-za-nozke.html Mata na nóżki handmade, różne zastosowanie dziurawych skarpetek i galaretki.
 4. http://mamailaura.blogspot.com/2013/11/projekt-samosie-tydzien-drugi.html odkrywanie stópek, koci-koci łapci i sroczka, co kaszkę warzyła.
 5. http://natanielkowo.blogspot.com/2013/11/projekt-samosie.html Raczkujemy, bawimy się i... gramy na gitarze.
 6. http://zabawyizabawki.blogspot.com/2013/11/kraina-zabaw-i-zabawek-rysia-za-raczke.html Ryś, jego sensoryczna ścieżka, badanie rączkami różnych faktur i wierszyki paluszkowe.
 7. http://malyszkrab.blog.pl/2013/11/17/projekt-samosie-za-raczke-za-nozke-etap-2/ Julka prezentuje swoje liczne talenty – sportowe i muzyczne.
 8. http://swiadomerodzicielstwo.wordpress.com/2013/11/14/za-raczke-za-nozke/ Wspinaczki, żywe tory przeszkód, masaż i grzechotka/wałek do raczkowania handmade.
 9. http://humahuppa.blogspot.com/2013/11/o-tym-co-raczki-i-nozki-robiy.html Laureatka I etapu i jej książeczka sensoryczna handmade i wiele, wiele, wiele, wiele innych zabaw rączkowo-nóżkowych.

Poza konkursem:

 1. http://mamasilesia.blogspot.com/2013/11/projekt-samosie-tydz2.html Drewniane obręcze, balony, kubeczki i bańki mydlane, czyli Beniamin i ćwiczenia sprawności ruchowej.


Po raz kolejny pokazujecie, że jesteście wielkie,  wyjątkowe, genialne, a my wciąż nie możemy się nadziwić jak bardzo pomysłowe, kreatywne zabawy wymyślacie i cieszycie się Projektem tak samo mocno, jak my. 
I tym Projektem udowodniamy, że nie potrzeba wcale zabawek za setki złotych, żeby zająć dziecko na długie, długie godziny, przy okazji wspomagając rozwój naszych pociech. 
Ten tydzień z jednej strony skłaniał do wspomnień, a z drugiej pomagał w ćwiczeniach gimnastycznych, rozwijał manualnie i ruchowo. Przede wszystkim jednak cieszył. Przynosił radość, satysfakcję i dumę z każdej kolejnej relacji. I myślimy, że każdy kolejny etap będzie tylko potęgował te pozytywne emocje.

Dziękujemy, że jesteście z nami! 


A ten tydzień upływa z tematami: dla najmłodszych: "Niemowlak nie lubi..., niemowlak uwielbia...", dla trochę starszych: "Papuguję wszystkich wkoło".


Ania&Kinga

2 komentarze: