Breaking News
Loading...
poniedziałek, 11 listopada 2013

Wczoraj o magicznej godzinie 23.59 zakończył się pierwszy etap Projektu, który uzmysłowił nam, że to, co robimy ( a przez co trochę zaniedbujemy czasem życie rodzinne), ma sens. Żywym dowodem na to są słowa autorki zaprzyjaźnionego bloga Tupot małych stópek. Niezmiernie miło zrobiło się nam po przeczytaniu tego posta. Dzięki Ola! Teraz nadszedł czas na dowartościowanie Was, moje Kochane Mamy i Tatusiowie.

W życiu nie spodziewałyśmy się takiego szerokiego odzewu ze strony blogosfery (i nie tylko - kilka Mam specjalnie założyło bloga, żeby wziąć udział w Projekcie). Jest z czego wybierać, a mamy tylko dwie nagrody. Spoza blogosfery dotarła tylko jedna relacja, postanowiłyśmy więc złączyć wszystko razem i wybrać dwie laureatki.

Oto, jak przedstawia się lista relacji!

Dzieci 0-6:
 1. http://zmianaperspektywy.pl/akcja-rozwijanie-przez-zabawe/ Zmiana Perspektywy - Rączka spotyka rączkę. Rączka spotyka nóżkę. Nóżka spotyka nóżkę.
 2. http://alinadobrawa.blogspot.com/2013/11/projekt-samosie-tydzien-pierwszy.html Z życia Mamy i Córki - tata zaangażowany w Projekt, samoloty, masaże, kotek i brzuszkowanie.
 3. http://poza-brzuszkiem.blogspot.com/2013/11/podsumowanie-pierwszego-tygodnia.html Blog mamy małego Misia - Tuwim, Brzechwa, Śliwek i zmysły.
 4. http://kantorek-katjuszki.blogspot.com/2013/11/w-tym-tygodniu-premiere-mia-pierwszy.html#comment-form Kantorek Katjuszki - "mów do ręki" oraz Czerwony kapturek i Zając bez imienia handmade, taniec i grzechotki z odzysku.
 5. http://mama-w-uk.blogspot.co.uk/2013/11/samosie-tydzien-zabawa-z-mama-i-tata.html Mama w UK - muzyka, koordynacja ręka-buzia i lustro prawdę Ci powie.
 6. http://misjamacierzynstwo.blogspot.com/2013/11/projekt-samosie-tydzien-1.html Misja Macierzyństwo - wesoły pomponik, pezłaczek, bzycząca mama i 11 innych zabaw.
 7. http://www.niezwykle-zycie.blogspot.com/2013/11/zabawa-z-mama-i-tata.html Niezwykłe życie - lubię gryźć, lubię "akuku" i lubię spędzać czas z mamą i tatą.
 8. http://jatyonono.wordpress.com/2013/11/06/jesienno-halloweenowa-sesja-zdjeciowa/ Ja Ty On Ono - jesienno-halloweenowa sesja zdjęciowa.
 9. http://280dni.com/samo_sie-tydzien-pierwszy-zabawa-z-mama-i-tata/ 280dni - na macie, tatę za nos, z mamą czytamy piękne książeczki.
 10. http://matkabrowar.blogspot.com/2013/11/samosie-stasiowe-zabawy-z-matka.html Matka Browar - tulimy, całujemy, "noski-noski", poznajemy się i wygłupiamy.
 11. http://www.mamawsiodle.pl/?p=206 Mama w siodle - Dżirafa Zofia i bajeczka alternatywna Współtwórcy (czyli taty).
 12. http://kobieta-mzik.blogspot.com/2013/11/projekt-samo-sie-pierwszy-etap.html Kobieta, czyli matka, żona i kochanka - kontrastowe obrazki i historyjki do nich ułożone.

Dzieci 6-12:
 1. http://gabrysiowamama.blogspot.com/2013/11/wstazka-sznurek-sznurowado-czyli-samosie.html Gabrysiowa mama - wstążeczki na łóżeczku, łapanie uciekającego sznureczka, efekty przyczynowo-skutkowe.
 2. http://taksobieszyje.blogspot.com/2013/11/podusia-konik.html i http://taksobieszyje.blogspot.com/2013/11/pasmanteria-dziecieca.html Tak sobie sz(ż)yję - konik ze wstążkową grzywą, koszyczek pełen sznureczków i zabawy sprzętem krawieckim mamy.
 3. http://www.znaczkijakrobaczki.pl/2013/11/sznurkowe-diy.html Tere fere kuku - niebieski pomponik z instrukcją "montażu".
 4. http://mamania1.blogspot.com/2013/11/projekt-samo-sie-wstazka-sznurek.html Mamania - pierwsze kuszenie dziecka i wstążeczka w rączkę.
 5. http://www.bycieszycsiezyciem.blogspot.com/2013/11/wstazka-sznurek-sznurowadoprojekt-samo.html by cieszyć się życiem... - kolorowy, wstążkowy zawrót głowy i ośmiorniczka. 
 6. http://wmarysiowie.blogspot.com/2013/11/wstazka-sznurek-sznurowado.html W Marysiowie - kłębek wstążek, dziurawa puszka, wstążki na gryzaku i "zakazane owoce" do zabawy.
 7. http://ilikeaprill.blogspot.co.uk/2013/11/samosie-tydzien-pierwszy-relacja.html Młoda mama w UK - laleczka handmade, butelka ze sznurkami w środku.
 8. http://swiadomerodzicielstwo.wordpress.com/2013/11/08/wstazka-sznurek-sznurowadlo/ Świadome rodzicielstwo - uciekająca szpulka, owieczka, kotek z helem i chwyt pęsetkowy.
 9. http://humahuppa.blogspot.com/2013/11/wstazkowy-tydzien-humiszaka.html Humahuppa - pudło pełne tasiemek, rozwijamy szpulki, tasiemki na kółeczku i wyprowadzamy tasiemki na spacerek.
 10. http://mamailaura.blogspot.com/2013/11/projekt-samo-sie-tydzien-pierwszy.html Mama Laury - wstążeczkowa karuzela i jej wiele zastosowań.
 11. http://marny-puch.blogspot.com/2013/11/samosie-i-co-u-nas.html Marny puch - wstążkowy deszcz to raj na ziemi.
 12. http://apartament44.blogspot.com/2013/11/projekt-samo-sie-i.html Apartament 44 - durszlak nie tylko do makaronu.
 13. http://9-miesiecy.blogspot.com/2013/11/samo-sie-tydzien-i-o-beztalenciu-matki.html Mini Mini - wstążka na kijku, zabawka z włóczki i występ gimnastyczki.

Poza konkursem:

http://projektczlowiek.blogspot.com/2013/11/czasoumilacze-j-w-projekcie-samo-sie.html Projekt Człowiek - w butelkach, na macie, przy oknie - wszędzie te sznurki.
http://zabawyizabawki.blogspot.com/2013/11/kraina-zabaw-i-zabawek-rysia-wstazka.html Zabawy i zabawki za 3 grosze - balonik, miara krawiecka, przeplatanka i kilka innych pomysłów.
http://moravia-tehotenstvi.blogspot.com/2013/11/projekt-samosie-prvni-tyden.html Ciąża po czesku - jesienny dywan, ksiażeczka, akuku i pomysły taty.

http://ononaono.blogspot.com/2013/11/samo-sie-vol-1.html On Ona Ono - sznurki, kordonki, wstążeki i oryginalna zawieszka nad łóżeczkiem.
http://gruszkawkompot.blogspot.com/2013/11/wstazka-sznurek-sznurowado-czyli-sia.html Gruszka w kompot - kotylion na tasiemce do szczęścia wystarczy.
http://coraz-wiekszy-brzuszek.blogspot.com/2013/11/projekt-samosie-i.html Alankowy Kuferek - mata educakyjna handmade i lektura obowiązkowa. 
http://mamasilesia.blogspot.com/2013/11/projekt-samosie.html Mama Silesia - metki,metki, kokardki na łóżeczku i domek pełen wstążek.
http://go-find-yourself-now.blogspot.com/2013/11/projekt-samo-sie-wstazka-sznurek.html Leolandia - prezenty, sznureczki w woreczku i guziki w butelce ze sznureczkami.
http://rudymspojrzeniemnaswiat.blogx.pl/2013/11/10/zabawy-z-mama-i-tata-tydzien-1/ zabawy, zabawy, mnóstwo zabaw.

Podsumowanie: Królowała bliskość u mam z pierwszej grupy, a kolory u starszaków. Mimo, że tematy zabaw były tylko dwa, każda z Was miała na nie zupełnie inny pomysł. Mamy nadzieję, że wszyscy bawiliście się przednio! Bo to, że w przygotowanie zabaw włożone zostało wiele serca i pracy, widać od razu patrząc na Wasze relacje. My już po pierwszych dniach wiedziałyśmy, że z wyborem dwóch najlepszych postów nie będzie łatwo. I tę opinię podtrzymujemy. Udajemy się na jurorskie obrady, a Was zachęcamy do dalszej twórczości - w końcu zaczął się nowy tydzień i kolejny etap naszej zabawy!


Pamiętajcie, żeby podsyłać nam linki na maila, to najważniejszy warunek do wzięcia udziału w konkursie!!

PS. Jeśli chcecie spojrzeć , jak my bawiłyśmy się ze swoimi szkrabami, zapraszamy:11 komentarze:

 1. http://rudymspojrzeniemnaswiat.blogx.pl/2013/11/10/zabawy-z-mama-i-tata-tydzien-1/

  jeszcze jeden blog i jeszcze jedna mama

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow...ale pokaźna lista:))))Brawo mamuśki:)))))

  OdpowiedzUsuń
 3. ale nas duzo, jak super:)))
  i ile pomysłów na zabawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo nas :) Jak znajdę czas, to pozaglądam do tych mamusiek, których wcześniej nie odwiedzałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze raz to napiszę - genialny pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, fajnie! W tym tygodniu nadganiamy i nadrabiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, że tyle osób wzięło udział! :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. Szczerze? To jeszcze nie wszystkie mamy. Niektóre chyba zapomniały o godzinie "0" :D

   Usuń