Breaking News
Loading...
niedziela, 22 grudnia 2013

Szósty, przedłużony tydzień za nami. Cieszymy się, że mimo tak napiętego czasu przedswiątecznego miałyście czas na kreatywne zabawy z dziećmi. kolejny raz zaskakujecie, Kochane, swoimi pomysłami. Nic, tylko Was papugować.

Pierwsza grupa za zadanie miała przedstawić nam nowe umiejętności maluszka. Zadanie mało kreatywne, jednakże celem jest nic innego, jak rozwój. Popatrzmy zatem, co nasze małe samośki nowego potrafią:


 1. http://zmianaperspektywy.pl/akcja-rozwijanie-przez-zabawe/ Zmiana perspektywy i zmiana perspektywy. :)
 2. http://poza-brzuszkiem.blogspot.com/2013/12/relacja-z-kolejnego-tygodnia-projektu-ss.html Trzeba zobaczyć, ile potrafi Mały Miś.
 3. http://rudymspojrzeniemnaswiat.blogx.pl/2013/12/17/nowa-umiejetnosc-tydzien-6-samo_sie/ Jak się uczę -oczami Maluszka.
 4. http://niezwykle-zycie.blogspot.com/2013/12/co-potrafimy.html - nowe umiejętności prosto od Wojtusia.
 5. http://mama-w-uk.blogspot.com/2013/12/samosie-tydzien-6-nowe-umiejetnosci.html nowe umiejętności Sary.
 6. http://kusiatka.blogspot.com/2013/12/odkrycia-ally-czyli-lepiej-pozno-niz.html Uśmiechy i odrycia u Alicji.
 7. http://misjamacierzynstwo.blogspot.com/2013/12/projekt-samosie-tydzien-6-nowa.html Jak Oskar zdobywa nowe umiejętności.
 8. http://280dni.com/6-tydzien-samo-sie-nowa-umiejetnosc/ Nowe umiejętności Filipa.
 9. http://tymianki.blogspot.com/2013/12/projekt-po-raz-pierwszy_22.html Nowy członek samosiowy i jego nowe zdolności - wokalne.


Druga grupa, starszaków, w tym "tygodniu" przekształciła się w mądralińskie dzieciaki. Możemy zobaczyć, jakie zabawy najbardziej kreują przyszłych mózgowców, profesorów, lekarzy i naukowców (według naszych samosiowych mam :) :


 1. http://mamasilesia.blogspot.com/2013/12/projekt-samosie-tydz6.html - Mama Silesia z małym Benem odkrywali prawa i zasady fizyki.
 2. http://gruszkawkompot.blogspot.com/2013/12/pupilek-pani.html Gruszka w kompot przedstawia książeczkę sensoryczną.
 3. http://taksobieszyje.blogspot.com/2013/12/filcowa-ksiazeczka-z-samogoskami.html powrót matki marnotrawnej i książeczka z filcu.
 4. http://swiadomerodzicielstwo.wordpress.com/2013/12/17/projekt-samo_sie-dla-przyszlych-inteligentow-w-okularach/ Mały odkrywca i nauka o przyczynie i skutku.
 5. http://projektczlowiek.blogspot.com/2013/12/czasoumilacze-j-w-proekcie-samosie-6.html - Projekt Człowiek przedstawia kreatywne zabawki od Kabum.
 6. http://zabawyizabawki.blogspot.com/2013/12/kraina-zabaw-i-zabawek-rysia-dla.html - Ryś i gotowanie na ekranie.
 7. http://ononaono.blogspot.com/2013/12/samo-sie-vol-6.html - zabawy eko eko - rolki po papierze i karton.
 8. http://kreatywniewdomu.blogspot.com/2013/12/projekt-samosie-etap-vi.html Kreatywnie w domu przedstawia sensoryczną książeczkę wykonaną smaodzielnie.
 9. http://ilikeaprill.blogspot.co.uk/2013/12/samosie-tydzien-szosty-cos-dla.html U Młodej Mamy w UK i Domisia wszystkie zmysły poszły w ruch!
 10. http://matka-pod-napieciem.blogspot.com/2013/12/projekt-samosie-etap-6.html Matka pod Napięciem i Mania - przyszła pani Doktor. 
 11. http://humahuppa.blogspot.com/2013/12/rzecz-o-okularach.html Humahuppa i "rzecz o okularach". 
 12. http://www.apartament44.blogspot.com/2013/12/zabawy-dla-inteligenta-w-okularach.html Apartament 44 przedstawia rowijanie inteligencji przez muzykę!
 13. http://mamailaura.blogspot.com/2013/12/projekt-samosie-tydzien-vi.html Laura tańczy, laura czyta i Laura się uczy.
 14. http://alinadobrawa.blogspot.com/2013/12/projekt-samosie-tydzien-szosty.html ćwiczenia rozwojowe Lili.
 15. http://blog.polozna-online.pl/porady/projekt-samo_sie-tydzien-szosty/ Blog położnej i nauka alfabetu.
Kolejny raz (znowu) zaskakujecie. Myslałby kto, że pomysły się wyczerpią, że energii braknie, a tu proszę - kolejny kosz (worek Mikołaja) pełny wspaniałych pomysłów. Dumne jak paw zostawiamy Was z podsumowaniem, żebyście zainspirowały się na kolejny etap (również trwający dwa tygodnie, do 5 stycznia).

Jesteśmy bardzo dumne z samosiowych mam za te relacje, bo okres naprawdę bardzo gorący, wielkie przygotowania do świąt. A to dla nas wszystkich, Drogie Mamy, pierwsze święta z tymi maluchami, dla których Projekt powstał. Będzie magicznie, będzie radośnie i będzie bardzo rodzinnie. 

Kolejny etap ma takie tematy: dla najmłodszych: W tym tygodniu zachwycam się nad..., a nie przepadam za...? dla ciut starszych: A piłka się toczy.


A z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wielu marzeń do spełnienia, bo droga jest równie fascynująca jak meta, wielu fascynujących przeżyć, niezwykłych doznań, pełną michę uśmiechów i radości! Dzielcie się z bliskimi miłością, szacunkiem i mądrością! Dziękujemy, że z nami jesteście! :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz